İstanbul 4 Şubesi
584 | | | 24-05-2023
Zirvede Tutunan, Vizyonu Yeni Ufuklara Hedefleyen Teşkilatımıza Teşekkürler
BİLAL DURAN

Zirvede Tutunan, Vizyonu Yeni Ufuklara Hedefleyen Teşkilatımıza Teşekkürler

Bu yıl zor zamanları hep birlikte yaşadığımız, hem gardımızı düşürmeyi hedeflemiş sahadaki rakiplerimizle, hem de sendikal alanı zorlaştıran ağır şartlarla mücadele ettiğimiz sıkıntılı bir dönemi atlattık.

            Rakiplerimiz alanda türlü karalama ve zırvalarla öğretmenler odalarını meşgul ederken bizim arkadaşlarımız 6 Şubat’ın yaralarını sarmak için en ön saftaydı. İstanbul özelinde onlarca arkadaşımız bölgeye yardım için hava alanlarına akın etti. Bazı arkadaşlarımız kendi kriz merkezlerini kurup bölgenin her ihtiyacı ile ilgili koordinasyon yürüttü, yardım tırları organize etti.

            Bu zor zamanların üstesinden birlik ve beraberlik içinde geleceğimizden hiç şüphemiz olmadı.

Sendikal süreçler açısından 3600 ek gösterge, sözleşmeliden kadroya geçiş, uzman öğretmenlik gibi birçok önemli toplu sözleşme kazanımının hayata geçtiği bir yıl olmasına rağmen, yaşanan ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon sendikal süreçleri zora sokan etmenler olarak sürekli karşımıza çıktı.

Bugün geldiğimiz noktada ise;

            Memur-Sen’in girişmeleri ile en düşük memur maaşının 22 Bin TL’ ye çıkması, uzman ve başöğretmenlik için çalışma sürelerinin azaltılması, 1. dereceye düşen tüm memurların 3600 ek gösterge alacak olması gibi yeni ve önemli kazanımlar da emek dünyasına katkımız olarak not edilecektir.

Yukarıda saydığım bazı zorlu süreçlere rağmen Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube olarak, alanımızda bulunan Adalar, Kartal, Maltepe, Pendik, Sultanbeyli ve Tuzla ilçelerimizde 11 yıl önce aldığımız sendikal temsil yetkimizi devam ettirdik.

            Bize güvenen, bize inanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Emek veren şube ve ilçe yönetimlerimize, komisyon başkanlarımıza, okul temsilcilerimize ve eğitim yöneticisi arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

            Biz daha çok koşmaya, üyemizin yanında olmaya, ailemize yeni üyeler katmaya devam edeceğiz…

Bilal Duran

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı

Tüm Yazılar
11 DÖNEMDEN GERİYE KALANLAR
12 BİR DÖNEMİN ARDINDAN
13 SİVİL TOPLUM NEYE HİZMET EDER?
14 Zirvede Tutunan, Vizyonu Yeni Ufuklara Hedefleyen Teşkilatımıza Teşekkürler
15 DEPREM NOTLARI
16 YENİ BİR GÜNE YENİ BİR DÖNEME BİSMİLLAH
17 ÖSYM Millete Yaptığı Kopyacı Muamelesini Derhal Bırakmalıdır