İstanbul 4 Şubesi
1141 | | | 26-03-2023
YENİ BİR GÜNE YENİ BİR DÖNEME BİSMİLLAH
BİLAL DURAN

YENİ BİR GÜNE YENİ BİR DÖNEME BİSMİLLAH

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kurul ile birlikte sendikamız yeni bir döneme başladı. Genel Başkanımız Ali YALÇIN liderliğinde Şube Başkanımız Talat YAVUZ’ da genel sekreter olarak seçildi.

Şube başkanımız, İstanbul’da tüm Türkiye’ye örnek olan onlarca çalışmaya ön ayak oldu. Ankara’da yapacağı çalışmalarla da Türkiye’nin eğitim ve emek gündemine dair onlarca konuyu dile getirip çözüm önerileri sunacağından zerre endişemiz olmayacaktır. Bu duygularla liderliğini hep takdir ettiğim, farklı sekretaryalarda birlikte çalışmaktan büyük onur duyduğum Genel Sekreterimiz Talat YAVUZ’ a yeni görevinde başarılar diliyorum, Allah utandırmasın başkanım…

Şube başkanımızın Ankara’da görev alması sonrası yapılan istişareler sonucu, şube yönetim kurulunda birlikte görev yaptığımız kıymetli yol arkadaşlarım şube başkanlığı görevini oy birliği ile şahsıma tevdi ettiler. Şahsımı bu göreve layık gören kıymetli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki hedefimiz, devraldığımız büyük bakiyeyi daha da büyüterek birlerden binlere, binlerden on binlere hedefine ekibimizle birlikte, durmadan yorulmadan koşmaya devam etmek olacaktır. Bu süreçte ilçe yönetimleri, divan kurulu, komisyonlarımız gibi tüm yetkili kurullarla iletişimi arttırarak, şubemizin vizyonunu daha da ileriye taşıma gayretinde olacağız. Yönetici Okulu, Fikir Harmanı gibi rüştünü ispat etmiş marka etkinliklerle birlikte, üyelerimizin talepleri ve beklentileri ile oluşturacağımız yeni çalışmalarla üretmeye devam edeceğiz.

Okul temsilcilerimizden üyemiz eğitim yöneticilerine, öğretmen arkadaşlarımızdan milli eğitim çalışanı şef-memur-hizmetli arkadaşlarımıza geniş bir yelpazeyi içine alarak, güncellenmiş programlar ve ziyaretlerle bizden öncekilerden devir aldığımız bayrağı daha yükseklere çıkarma telaşında olacağız.

Bu vesileyle geçmişte camiamıza emek vermiş, katkı sunmuş tüm büyüklerimizi hayırla yad ediyor, ahirete irtihal edenlere de rahmet diliyorum.

Niyet Hayır Akıbet Hayır olur inşallah,

Yeni Bir Güne Yeni Bir Döneme Bismillah…

 

Bilal DURAN

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı

 

 

Tüm Yazılar
1 DÖNEMDEN GERİYE KALANLAR
2 BİR DÖNEMİN ARDINDAN
3 SİVİL TOPLUM NEYE HİZMET EDER?
4 Zirvede Tutunan, Vizyonu Yeni Ufuklara Hedefleyen Teşkilatımıza Teşekkürler
5 DEPREM NOTLARI
6 YENİ BİR GÜNE YENİ BİR DÖNEME BİSMİLLAH
7 ÖSYM Millete Yaptığı Kopyacı Muamelesini Derhal Bırakmalıdır